10/22/2019

Հայտնի է նորընտիր խորհրդարանի ամբողջական կազմը

Հայտնի է նորընտիր խորհրդարանի ամբողջական կազմը

Հայաստանի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը մայիսի 3-ին հրապարակել է այն թեկնածուների անունները, ովքեր ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով պատգամավորական մանդատներ կստանան:

Հայաստանի հանրապետական կուսակցության տարածքային ցուցակներից՝

Թիվ 1 ընտրական տարածքից՝ Սարգսյան Ռոբերտ Գուրգենի, Պողոսյան Միհրան Սուրենի

Թիվ 2 ընտրական տարածքից՝ Սարգսյան Արտակ Սամվելի, Գեւորգյան Արթուր Սամվելի

Թիվ 3 ընտրական տարածքից՝ Ալեքսանյան Սամվել Լիմինդրի, Հովհաննիսյան Արայիկ Ռաֆայելի, Նահապետյան Կորյուն Գառնիկի

Թիվ 4 ընտրական տարածքից՝ Բեգլարյան Հակոբ Բեգլարի, Կարապողոսյան Հարություն Կարապետի

Թիվ 5 ընտրական տարածքից՝ Գրիգորյան Արայիկ Թեմուրի, Մուրադյան Մուրադ Սահակի, Սարգսյան Ալիկ Սարգսի

Թիվ 6 ընտրական տարածքից՝ Գեւորգյան Նահապետ Բագրատի, Սարոյան Սեդրակ Ֆիրդուսի

Թիվ 7 ընտրական տարածքից՝ Սահակյան Նաիրի Արտաշեսի

Թիվ 8 ընտրական տարածքից՝ Գրիգորյան Ռաֆիկ Խորենի, Հակոբյան Հակոբ Ռաֆիկի

Թիվ 9 ընտրական տարածքից՝ Կարապետյան Կարեն Սարգսի, Բաղդասարյան Վահրամ Վաղինակի, Համբարձումյան Արկադի Ստանիսլավի

Թիվ 10 ընտրական տարածքից՝ Հարությունյան Անդրանիկ Ալբերտի, Հարությունյան Արամ Խաչիկի

Թիվ 11 ընտրական տարածքից՝ Սահակյան Արման Սոսի, Ցոլակյան Ֆելիքս Խոստեղի

Թիվ 12 ընտրական տարածքից՝ Արսենյան Աշոտ Եղիշի, Սարգսյան Ավետ Լավրենտի

Թիվ 13 ընտրական տարածքից՝ Ավալյան Գրիգոր Սերոժի

ՀՀԿ համապետական ցուցակի առաջին մասից՝

1. Հովհաննիսյան Արփինե Աշոտի

2. Բաբլոյան Արա Սաենի

3. Աշոտյան Արմեն Գեւորգի

4. Շարմազանով Էդուարդ Հովսեփի

5. Եսայան Մարգարիտ Հենրիկի

6. Ֆարմանյան Սամվել Ժոռայի

7. Ավագյան Կարեն Կառլենի

8. Սահակյան Գալուստ Գրիգորի

9. Նաղդալյան Հերմինե Միքայելի

10. Մինասյան Գագիկ Ենգիբարի

11. Նիկոյան Սամվել Պարգեւի

12. Թովմասյան Հրայր Վարդանի

13. Պետրոսյան Շուշան Սամվելի

14. Գրիգորյան Մանվել Սեկտորի

15. Գեղամյան Արտաշես Մամիկոնի

16. Հարությունյան Խոսրով Մելիքի

17. Սարդարյան Շուշան Ալբերտի

18. Բաբուխանյան Հայկ Բորիսի

19. Հարությունյան Վահան Միխաիլի 

20. Բաղդասարյան Ջեմմա Սամվելի

21. Կոստանյան Գեւորգ Սուրիկի

22. Հակոբյան Միհրան Տարոնի

23. Սաղաթելյան Արման Արմենի

24. Մուրադյան Ռուզաննա Կարապետի

25. Մելիքյան Գագիկ Վաղինակի

26. Բեքարյան Կարեն Մանուկի

27. Թորոսյան Շիրակ Արտեմի

28. Աճեմյան Կարինե Խաչիկի:

ՀՀԿ համապետական ցուցակի երկրորդ մասից՝

1. Մախմուդյան Ռուստամ Ջասմի

2. Միխայլով Արսեն Պետրովիչ

3. Հասանով Կնյազ Համիդի

«Ծառուկյան» դաշինքի տարածքային ցուցակներից՝

Թիվ 1 ընտրական տարածքից՝ Ծառուկյան Արտյոմ Ռաֆայելի

Թիվ 2 ընտրական տարածքից՝ Կարապետյան Վահան Գուրգենի

Թիվ 3 ընտրական տարածքից՝ Ղարագյոզյան Հարություն Արփիարի

Թիվ 4 ընտրական տարածքից՝ Ազիզյան Նապոլեոն Սուրենի

Թիվ 5 ընտրական տարածքից՝ Աբրահամյան Արգամ Հովիկի, Ստեփանյան Տիգրան Վաչիկի

Թիվ 6 ընտրական տարածքից՝ Աղաբաբյան Արայիկ Ռազմիկի

Թիվ 7 ընտրական տարածքից՝ Մանուկյան Խաչիկ Վաղինակի

Թիվ 8 ընտրական տարածքից՝ Մադաթյան Հրանտ Ռոբերտի

Թիվ 9 ընտրական տարածքից՝ Ասատրյան Վանիկ Խաչիկի

Թիվ 10 ընտրական տարածքից՝ Մանուկյան Դավիթ Անդրանիկի, Մանուկյան Մելիք Սարիբեկի

Թիվ 11 ընտրական տարածքից՝ Գրիգորյան Վարդեւան Ֆաբրիցուսկի, Ղուկասյան Վարդան Կոլյայի

Թիվ 12 ընտրական տարածքից՝ Սիմոնյան Մերուժան Համլետի:

Համապետական ցուցակի երկրորդ մասից (ազգային փոքրամասնություններ) պատգամավորի մանդատ է ստանում Միքայելյան Տատյանա Գրիգորեւնան:

«Ծառուկյան» դաշինքի համապետական ցուցակի առաջին մասից՝

1. Ծառուկյան Գագիկ Կոլյայի

2. Զաքարյան Իշխան Սերժիկի

3. Զոհրաբյան Նաիրա Վահանի

4. Բոստանջյան Վարդան Բաբկենի

5. Մելքումյան Միքայել Սերգեյի

6. Զուրաբյան Արարատ Անուշավանի

7. Ուրիխանյան Տիգրան Խաչատուրի

8. Տոնոյան Իվետա Սասունի

9. Մանուկյան Արթուր Աբրահամի

10. Սարգսյան Լուիզա Աշոտի

11. Էնֆիաջյան Վահե Սարգսի

12. Պողոսյան Կարինե Համլետի

13. Բագրատյան Սերգեյ Պապաշի

14. Մարգարյան Մարինա Միտուշի

15. Իսայան Շաքե Ռոբերտի:

«Ելք» դաշինքի տարածքային ցուցակներից՝

Թիվ 1  ընտրական տարածքից՝ Թանդիլյան Մանե Վանյայի

Թիվ 2 ընտրական տարածքից՝ Գորգիսյան Գեւորգ Սամվելի

Թիվ 3 ընտրական տարածքից՝ Միրզոյան Արարատ Սամվելի 

Թիվ 4 ընտրական տարածքից՝ Փաշինյան Նիկոլ Վովայի:

Դաշինքի համապետական ցուցակի առաջին մասից՝ 

1. Մարուքյան Էդմոն Հրաչիկի 

2. Սարգսյան Արամ Զավենի

3. Միքայելյան Սասուն Մեխակի

4. Զեյնալյան Արտակ Հայկազի

5. Նազարյան Լենա Ռաֆայելի

ՀՅԴ-ի տարածքային ցուցակներից՝

Թիվ 6 ընտրական տարածքից՝ Կարապետյան Անդրանիկ Կարապետի

Թիվ 11  ընտրական տարածքից՝ Մանուկյան Ռոմիկ Շավարշի

Թիվ 13 ընտրական տարածքից՝ Մանուկյան Սուրեն Սերժիկի

Կուսակցության համապետական ցուցակի առաջին մասից՝

1. Ռուստամյան Արմեն Եզնակի

2. Վարդանյան Աղվան Արշավիրի 

3. Կյուրեղյան Արմենուհի Ստեփանի 

4. Բաբայան Արմեն Կառլոսի

Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով        

ՏԵՍԱՆՅՈւԹԵՐ

syuniacyerkir.am © 2019 All Rights Reserved

Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են: Մեջբերումներ անելիս հղումը պարտադիր է: Կայքի հոդվածների մասնակի կամ ամբողջական հեռուստառադիոընթերցումն առանց հղման արգելվում է: Կայքում տեղ գտած տեսակետները կարող են չհամընկնել խմբագրության կարծիքի հետ: Գովազդների բովանդակության համար կայքը պատասխանատվություն չի կրում: