Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհակալական նամակ է հղել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահին
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր  Թովմասյանը շնորհակալական նամակ է հղել Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեին՝ Ադրբեջանի ագրեսիվ եւ հայատյաց քաղաքականությունը դատապարտող բանաձեւի ընդունման համար:
Խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանի  նամակում ասված է.
«Հախուռն ուրախությամբ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովն ընդունեց Ֆրանսիայի Սենատի կողմից Ադրբեջանի ագրեսիվ եւ հայատյաց քաղաքականությունը դատապրատող բանաձեւի քվեարկման լուրը:
Իմ գործընկեր պատգամավորների անունից ուզում եմ Ֆրանսիայի Սենատի բոլոր անդամներին եւ Ձեզ անձամբ իմ խորին երախտիքը հայտնել նման աներկբա տեքստի ընդունման համար, որը տրամաբանական շարունակությունն է 2020 թ նոյեմբեր 25-ին Սենատի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ճանաչման անհրաժեշտության մասին ընդունած պատմական բանաձեւի։
Հուսով եմ, որ այս նախաձեռնությունը կնպաստի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում խաղաղության գործընթացի վերսկսմանը եւ կստիպի Ադրբեջանին վերադառնալ բանակցությունների սեղանի շուրջ՝ հրաժարվելով ահաբեկչության եւ շանտաժի իր քաղաքականությունից:
Հաճեք ընդունել, պարոն Նախագահ, հարգանքներիս հավաստիքը»: