120 միլիոն դրամ կհատկացվի Կապան համայնքին
Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և «Չաարատ Կապան» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Դավիթ Թովմասյանը ստորագրեցին սոցիալ-տնտեսական համագործակցության մասին հուշագիր: Հուշագրի համաձայն՝ ընկերությունը սոցիալ-տնտեսական համագործակցության շրջանակներում 120 միլիոն դրամով ֆինանսավորելու է համաձայնագրով սահմանված աշխատանքների իրականացման և գույքի ձեռքբերման համար:
Ըստ համաձայնագրի, հատկացվող գումարը կուղղվի սուբվենցիոն ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես՝ Կապան համայնքի համար ձեռք է բերվելու աղբատար 2 մեքենա, վերանորոգվելու է Գեղանուշ բնակավայր տանող ճանապարհը, ինչպես նաև կվերանորոգվի Կապան քաղաքի Մուշեղ Հարությունյան թաղամասի սողանքի հարակից ճանապարհը:
Հաշվի առնելով համաճարակային իրավիճակը հուշագիրը երկկողմ ստորագրվել է հեռահար:
Ուրախ ենք, որ ընկերությունը հնարավորություն ունի իր ներդրումն ու մասնակցությունն ունենալ մեր սիրելի քաղաքի զարգացմանն ուղղված, համայնքի բնակիչների համար բարեկեցիկ միջավայր ստեղծելու ծրագրերի իրականացմանը: Սա «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերությունում աշխատող յուրաքանչյուր աշխատակցի ներդրումն է՝ ի նպաստ մեր սիրելի համայնքին ու մեր՝ բոլորիս ընտանիքներին:
Վերահաստատելով սերտ համագործակցությունը Կապանի համայնքապետարանի հետ՝ ընկերությունը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել համայնքի խնդիրները, և հուշագրով սահմանված պարտավորություններից բացի Կապան համայնքի համար այլ ծրագրեր ևս կիրականցվեն: