Մակար վարդապետ Հակոբյան, Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ
Հարգելի՛ Սամվել Ալեքսանյան
Սյունյաց թեմի անունից Ձեզ ենք հղում առաջնորդական մեր օրհնությունն ու գնահատականը «Սյունյաց երկիր» թերթի 20-ամյա հոբելյանի առթիվ՝ մեր սերն ու շնորհավորանքները փոխանցելով խմբագրակազմին և այն բոլոր մտավորականներին, ովքեր իրենց մտքի թռիչքով ու գիտելիքներով` «Սյունյաց երկիր» թերթի միջոցով ներկա ու գալիք սերունդներին փոխանցում են ինչպես մարզի առօրյայի, հասարակական-քաղաքական իրադարձությունների և պատմամշակութային իրողությունների վերաբերյալ թարմ ու հարուստ տեղեկություններ, այնպես էլ ազգային-եկեղեցական կյանքից քաղված պատմական դասեր ու խրատներ, հայ գրականության վերարժևորման և նորովի մեկնաբանման ուշարժան փորձեր։
Հոբելյանական այս պահին չենք կարող չարձանագրել, որ թերթն ու նրա խմբագրակազմը՝ երկու տասնամյակ նպաստելով մարզի հասարակական կարծիքի ձևավորմանը և հասարակության մեջ ազգային գաղափարախոսության սերմանմանը, այսօր էլ շարունակում են հավատարիմ մնալ թերթի առաքելությանը և անշեղորեն քայլել որդեգրած ուղիով։
Ուստի առանձնահատուկ հարգանքով, սիրով և խորին երախտագիտությամբ ևս մեկ անգամ շնորհավորելով և օրհնելով «Սյունյաց երկիր» թերթի մեծ ընտանիքին՝ մաղթում ենք, որ Աստված Ձեզ անսպառ ոգեշնչում ու խոհեմություն պարգևի, որպեսզի շարունակեք զգալի ներդրում ունենալ մեր երկրամասի վերաբերյալ տեղեկատվական պատկերի ձևավորման գործում։