2019 թվականի հունվարից ԿԳ նախարարն ամեն ամիս կայցելի մարզային ուսումնական հաստատություններ
Կրթության եւ գիտության նախարարությունը, նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանի հանձնարարությամբ, 2019 թվականի հունվարից կհայտարարի մարզային միամսյակներ` ուսումնական յուրաքանչյուր ամիս նվիրելով մեկ մարզի:
Կրթության եւ գիտության նախարարությունից տեղեկանում ենք, որ տվյալ ամսվա ընթացքում ԿԳ նախարարն ու մյուս պատասխանատուները կայցելեն մարզեր` շրջայցեր կատարելով մարզի ուսումնական հաստատություններում, որտեղ տեղի կունենան հանդիպումներ մանկավարժների, ղեկավար կազմի եւ աշակերտների հետ: Իսկ արդեն սեպտեմբերից՝ նոր ուսումնական տարվա սկզբից, ամեն ամիս այցելություն կկազմակերպվի 2 մարզում:
Նշվում է, որ նախաձեռնության նպատակն է տեղերում վերհանել կրթության ոլորտի առկա խնդիրների ամբողջական պատկերը եւ լուծումները գտնել առավել  արդյունավետ ու օպերատիվ: Կրթության գերատեսչությունը վստահեցնում է, որ աշխատանքային նոր մոտեցումն ամենեւին չի նշանակում, որ նշված ամիսներին մյուս մարզերն անտեսվելու են. նախարարությունը շարունակելու է կատարել իր հիմնական գործառույթները` միաժամանակ հայացքն ուղղելով դեպի մարզեր եւ փոքր համայնքներ: Ակնկալվում է, որ նոր աշխատաոճը հնարավորություն կտա բազամթիվ հարցեր քննարկել եւ լուծել տեղերում:
ԿԳ նախարարությունից հավելեցին, որ այցելությունների ժամանակացույցը դեռ որոշված չէ եւ հարցը աշխատանքային քննարկումների փուլում է: