ԱԱԾ տնօրենը Գերիների և անհայտ կորածների հարցով սահմանին կայացած հանդիպումից հետո հանդիպել է ծնողներին, մանրամասներ հաղորդել
21.03.2025 15:29
Սահմանին տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովների հանդիպում, ընթացքում բազմաթիվ հարցեր են քննարկվել, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը։
«Քննարկում տեղի է ունեցել, պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ նշված աշխատանքները կշարունակվեն։ Ես հանդիպում եմ ունեցել ծնողների հետ, նրանք տեղեկացվել են այդ հանդիպման արդյունքների վերաբերյալ»,-ասաց Արմեն Աբազյանը՝ հավելելով, թե այլ մանրամասներ չի կարող հայտնել, քանի որ դա որոշակի գաղտնիություն է պարունակում։
ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ այդ հանդիպումը տեղի է ունեցել փետրվարի 7-ին։
«Հիմա ամեն ինչ արվում է, որ հաջորդ հանդիպումը տեղի ունենա և դրա արդյունքում մեր անհետ կորածների և գերեվարվածների ծնողներն իրենց հուզող բոլոր հարցերի պատասխանը ստանան»,-ասաց Աբազյանը։