????Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիվ գործողությունները, Հայաստանի սուվերեն տարածքի ռմբակոծությունները և ուժի կիրառումը։
Այս գործողությունները հանդիսանում են հայատյացության և ցեղասպան քաղաքականության վառ դրսևորում, միջազգային իրավունքի և նորմերի կոպտագույն խախտում։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով ամորֆ և անհասցե կոչերից ու գնահատականներից, կիրառել համապատասխան քայլեր ագրեսորի նկատմամբ։
Ցավակցում ենք բոլոր զոհերի հարազատներին, վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում։
[ԱՀ արտաքին գործերի նախարարության հայտարարությունը]
????Министерство иностранных дел Республики Арцах строго осуждает агрессивные действия, развязанные Азербайджаном против Республики Армения 13 сентября, бомбардировку суверенной территории Армении и применение силы.
Эти действия являются ярким проявлением армяноненавистничества и геноцидальной политики, грубейшим нарушением международного права и норм.
Призываем международное сообщество строжайшим образом осудить агрессивные действия Азербайджана, воздерживаясь от аморфных и безадресных призывов и оценок, принять соответствующие меры против агрессора.
Выражаем соболезнования родным всех погибших, желаем раненым скорейшего выздоровления.
[МИД НКР]
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh strongly condemns the aggressive actions unleashed by Azerbaijan against the Republic of Armenia on September 13, the use of force and bombing of the sovereign territory of Armenia.
These actions are a clear manifestation of Armenophobia, genocidal policy and gross violation of international law and norms.
We call on the international community to strongly condemn the aggressive actions of Azerbaijan, refraining from amorphous and untargeted appeals and assessments, to take appropriate measures against the aggressor.
We offer our condolences to the relatives of all the victims and wish the injured speedy recovery.