Ակսել Բակունցի տուն-թանգարանում, «Մշակութային կրթության տարվա» շրջանակում տեղի ունեցավ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության կողմից բոլոր մարզերում կազմակերպված «Դպրոցական բաժանորդային համակարգ» ծրագրի էքսպո-արշավը
16.09.2024 16:22
Ակսել Բակունցի տուն-թանգարանում, «Մշակութային կրթության տարվա» շրջանակում տեղի ունեցավ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության կողմից բոլոր մարզերում կազմակերպված «Դպրոցական բաժանորդային համակարգ» ծրագրի էքսպո-արշավը, որն իրականացվել է նաև Գորիսի համայքնապետարանի անմիջական մասնակցությամբ ու համագործակցությամբ։
Միջոցառմանն իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունեցան ինչպես Գորիսի, այնպես էլ Սիսիանի թանգարանները, Գորիսի Վ․ Վաղարշյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը՝ ներկայացնելով իրենց ծրագրերը մեկ տարվա կտրվածքով։
Առաջին անգամ նման կրթամշակութային էքսպո անցկացնելու նպատակն է համայնքի դպրոցականներին ոգևորել, խթանել նրանց այցելությունները մշակութային օջախներ՝ այդպիսով ապահովելով աշակերտների կրթադաստիրակչական գործունեությունը նաև թանգարանների, թատրոների հետ համագործակցելով։
«Դպրոցական բաժանորդային համակարգ» ծրագրի էքսպո-արշավին իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունեցան Գորիսի դպրոցականները, մանկավարժները, համայնքի հետաքրքրված անձինք։
Միջոցառման ընթացքում իրենց ելույթներով հանդես եկան նաև Գորիսի Շառլ Ազնավուրի անվան արվեստի դպրոցի շնորհալի սաները, Գորիսի Գուսան Աշոտի անվան մշակույթի տան երաժիշտները։