ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում Կապան համայնքի ղեկավար Գեւորգ Փարսյանի առաջին հանդիպումը կապանցիների հետ
Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի արևմտյան տարածաշրջանի (ANCA Western Region) հրավերով նոյեմբերի 10-ից 16-ը «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն Արման Թաթոյանի ուղեկցությամբ՝ Կապան և Գորիս համայնքների ղեկավարները աշխատանքային այցով գտնվում էին ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում: ԱՄՆ-ում պատվիրակությունը ղեկավարում էր ամերիկահայ փաստաբան Կարօ Ղազարեանը (Garo Ghazarian):
Այցի ընթացքում տեղի են ունեցել մի շարք հանդիպումներ ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի, Լոս Անջելեսի և Գլենդելի քաղաքային խորհուրդների համապատասխան ներկայացուցիչների հետ:
Հնգօրյա այցի շրջանակում Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի առաջին իսկ հանդիպումը կայացել է Գլենդելում բնակվող կապանցիների հետ: Համայնքի ղեկավարը ողջույնի խոսք է հղել հանդիպման մասնակիցներին, որում մանրամասն անդրադարձել է Կապանի՝ վերջին 5 տարվա ընթացքում իրականացված զարգացման ծրագրերին և բարեփոխումներին, տարբեր ոլորտներում ունեցած ձեռքբերումներին ու հաջողություններին, ինչպես նաև արցախահայության կյանքում վերջին շրջանում տեղի ունեցած իրադարձություններին:
Հանդիպմանը համայնքի ղեկավարն անմիջական մթնոլորտում զրուցել է ներկաների հետ, պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին և հորդորել հաճախակի այցելել Կապան՝ այդ կերպ չկորցնելով, նաև ամրապնդելով ծննդավայրի հետ կապը: