Ամփոփվել են Սյունիքի մարզային փրկարարական ծառայության 2016թ. կատարած աշխատանքները
Հունվարի 25-ին Սյունիքի մարզպետարանի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության տարեկան հաշվետու նիստը: Նիստը վարում էր ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Հ.Հակոբյանը: Ներկա էին Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմի ղեկավար Ռ.Սարգսյանը, ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ տնօրենի տեղակալ, փ/ծ գեներալ-մայոր Ն.Գրիգորյանը, մարզպետարանի աշխատակազմի, մարզի փրկարարական ծառայության ներկայացուցիչներ, համայնքների ղեկավարներ:
Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության պետ, փրկարար ծառայության փոխգնդապետ Բ.Զաքարյանը հաշվետվություն ներկայացրեց մարզի փրկարար ծառայության 2016թ. ընթացքում կատարած աշխատանքների վերաբերյալ: Նշվեց, որ հաշվետու տարում Սյունիքի մարզի տարածքում գրանցվել է 638 արտակարգ դեպք, որոնց հետեւանքով զոհվել է 30, մարմնական վնասվածքներ ստացել 142 մարդ, օգնություն է ցուցաբերվել 3440 քաղաքացու: 2016թ. արտակարգ իրավիճակների դեպքերը մարզի տարածքում նվազել են 119-ով, զոհերի թիվը պակասել է 6-ով, վիրավորների թիվը` 7-ով: Նշված դեպքերից` 528-ը տեխնածին են: Հրդեհների թիվը մարզում պակասել է 124-ով: Հաշվետու ժամանակահատվածում մարզի տարածքում գրանցվել է տարերային ԱԻ 85 դեպք: Տարվա ընթացքում բնակչության պաշտպանության համակարգի օպերատիվ նախապատրաստման ուղղությամբ պլանավորվել եւ անց են կացվել օբյեկտային վարժանքներ եւ դասախոսություններ, շտաբային ուսումնավարժություններ:
Կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություններ ներկայացրին նաեւ ՀՀ ԱԻՆ Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության ծառայությունների ղեկավարները:
ՀՀ Սյունիքի մարզպետարանի աշխատակազմի ղեկավար Ռ.Սարգսյանը մարզպետ Վահե Հակոբյանի անունից շնորհակալություն հայտնեց Սյունիքի մարզային փրկարարական վարչության աշխատակիցներին՝ ծառայության համար եւ նշեց, որ մարզային փրկարարական վարչության ու մարզպետարանի միջեւ առկա սերտ համագործակցության արդյունքում տարվա ընթացքում շատ խնդիրներ են լուծում ստացել:
Նիստի ավարտին մարզի քաղաքային համայնքների ղեկավարները ՀՀ Սյունիքի մարզի փրկարար ծառայության մի խումբ աշխատակիցների հանձնել են շնորհակալագրեր ու հուշանվերներ: