Անցկացվել է Արշամ Վեզիրյանի անվան հանրապետական կրոսավազքի մրցաշարը
Այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին տեղի է ունեցել Կապանի սպորտային կյանքում զգալի ավանդ ներդրած, ՀՀ վաստակավոր մանկավարժ՝ Արշամ Վեզիրյանի անվան հանրապետական կրոսավազքի մրցաշարը, որին մասնակցել է Կապան, Վանաձոր, Քաջարան համայնքները ներկայացնող մարզիկներն ու մարզուհիները։
Մրցումները անցկացվել են երեք տարիքային խմբով՝ անհատական և թիմային հաշվարկով։
Հանրակրթական դպրոցների աղջիկների և տղաների անհատական մրցապայքարում հաղթողներ են ճանաչվել՝
500 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Սուսաննա Ներսեսյանը, տղաներից՝ Ալեն Շամիրյանը:
1000 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Անգելինա Սողոմոնյանը, տղաներից՝ Մանվել Էլոյանը:
1500 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Ինեսա Ադամյանը, տղաներից՝ Դավիթ Պողոսյանը։
Իսկ մարզադպրոցների աղջիկների և տղաների անհատական մրցապայքարում՝
500 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Սառա Նուրիջանյանը, տղաներից՝ Ալեն Օվչյանը։
1000 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Մարիետա Մանուչարյանը, տղաներից՝ Դավիթ Սահակյանը։
1500 մետր վազքատարածությունում աղջիկներից Միլենա Սահակյանը, տղաներից՝ Արեն Տիտանյանը։
Թիմային հաշվարկով, ավագ և հիմնական դպրոցներից հաղթող են ճանաչվել համապատասխանաբար Կապանի թիվ 9 ավագ դպրոցը և թիվ 5 հիմնական դպրոցը։ Իսկ մարզադպրոցներից հաղթողի կոչմանն է արժանացել Կապանի աթլետիկայի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցը։
Բոլոր տարիքային խմբերի՝ անհատական և թիմային հաշվարկով մրցանակակիրները և հաղթողները պարգևատրվել են համապատասխան կարգի մեդալներով, գավաթներով, հավաստագրերով և խրախուսական նվերներով։
Հուշամրցումը կազմակերպել էր Սյունիքի մարզի աթլետիկայի ֆեդերացիան՝ Կապանի համայնքապետարանի աջակցությամբ և «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերության ֆինանսավորմամբ։