Անժելա Գյունաշյան. հիշատակի խոսք
Երկրային կյանքին հրաժեշտ է տվել Անժելա Գյունաշյանը: Նրա  մասնագիտական գործունեությունն անցել է դեղագործության ոլորտում: Ծնվել է 1933 թվականին Կապան քաղաքում: Ավարտելով Երևանի բժշկական ուսումնարանի դեղագործական բաժինը՝ 1958 թվականից գլխավորել է Կապանի բուժմիավորման ներհիվանդանոցային դեղատունը, որը սպասարկում էր  հիվանդանոցի վեց բաժանմունքնին և պոլիկլինիկային: Որպես դեղագործ աշխատանքային երկար ուղի է անցել Կապանի և Քաջարանի դեղատներում, նաև աչքի ընկել հասարակական աշխատանքներով:
Դեղագործի համար հատուկ սահմանված աշխատանքային ժամեր չկան: Երբեմն ուշ էր տուն վերադառնում, եթե պահանջվում էր կատարել հաճախորդների պատվերները, այն հաստատ համոզմունքով, որ իր պատրաստած դեղերը կյանք են պարգևում մարդկանց, վերականգնում նրանց առողջությունը:
«Մի քանի րոպե առաջ հեռախոսով դեղ են պատվիրել, մինչև չպատրաստեմ, տուն չեմ գնա», - այսպիսի իրավիճակներ շատ են եղել նրա աշխատանքային պրակտիկայում: Նրա պատրաստած դեղերն աչքի էին ընկնում բարձր որակով, ուստի բոլոր հաճախորդները գոհունակությամբ և հարգանքով են խոսել նրա մասին:
Անհանգիստ ու  պրպտուն բնավորություն ուներ. արագ մտածելու և գործելու ընդունակությունն Ա. Գյունաշյանին դարձրել էր բուժման կարիք ունեցողների ամենահուսալի մարդն ու խորհրդատուն:
Անժիկ Գյունաշյանը գորովագութ մայր էր, անմիջական ընկեր, հավատարիմ հարևան: Այդպես էլ նա կմնա իրեն ճանաչողների սրտերում: