Ապրիլի 5-ից հետո դուք կտեսնեք, թե սյունեցիներն ինչքան են վստահում գործող իշխանությանը. Կարեն Համբարձումյան
Մարտի 2-ին Սյունիքից մեկնարկելու է «Այո»-ի քարոզարշավը: ԱԺ պատգամովոր Կարեն Համբարձումյանը, ով Սյունիքի նախկին մարզպետն էր, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ ղեկավարելու է Սիսիանի և Գորայքի շտաբները:
Armdaily.am-ի հարցին, թե ինչու են քարոզարշավը սկսում հենց Սյունիքից, արդյոք պայմանավորված է նրանով, որ այդ մարզում վստահության պակաս կա իշխանությունների հանդեպ, Համբարձումյանը պատասխանեց.«Ես այդ կարծիքին չեմ:2018 թվականին մոտ 70 տոկոս ձայն է Սյունիքը տվել «Իմ քայլին»: Ապրիլի 5-ից հետո դուք կտեսնեք, թե սյունեցիներն ինչքան են վստահում գործող իշխանությանը: Մեկնարկը շտաբում է քննարկվել և համաձայնեցվել: Իսկ այն, որ Սյունիքում հեղափոխությունն ուժեղ է, դա չի քննարկվում և երկրորդ կարծիք չի կարող լինել»:
Համբարձումյանը նշեց, որ իր քարոզարշավը կանցկացնի Սիսիան և Գորայք համայնքներում, բակային հանդիպումներ կունենա. «Հանդիպելու եմ քաղաքացիներին և ներկայացնելու եմ իրավիճակը: Չնայած բոլորն էլ շատ լավ հասկանում են, բոլորի համար էլ տեսանելի են, թե տարիներ ի վեր ինչն է կատարվել դատական ոլորտում: Այսօր ցանկացած ընտանիք մտնես, իրավական խնդիրներ են ունեցել և ոչ մեկը նորմալ լուծում չի ստացել: Ես ոչ մի սյունեցի չգիտեմ, որ դատական խնդիր է ունցել ու գոհ է եղել»: