Առաջիկա շաբաթում «Պոլիմեթալ»-ը կստանձնի Կապանի լեռնահանքային կոմբինատի ղեկավարությունը
Ապրիլի 25-ին «Դանդի փրիշս մեթալս Կապան» ՓԲ ընկերության տեղեկատվական կենտրոնում տեղի ունեցավ ընկերության գլխավոր տնօրեն Հրաչ Ջաբրայանի պաշտոնական վերջին հանդիպումը լրատվամիջոցների եւ տարբեր հկ-ների ներկայացուցիչների հետ: Նա նախ ներկայացրեց ապրիլի 25-ին իր աշխատակիցներին ուղղված վերջին նամակը, այնուհետեւ հակիրճ խոսեց այս տարիների ընթացքում ընկերության ձեռքբերումների մասին: Հ.Ջաբրայանը մասնավորապես նշեց, որ 2015թ., որպես արտադրության տարի, վերջին տասը տարվա ընթացքում ընկերության համար որակի տեսակետից լավագույնն էր: Վերջին չորս տարվա ընթացքում արձանագրվել է աշխատավարձի 42 տոկոս աճ, հինգ տարում կատարվել է 2.5 մլն դոլար ներդրում տարբեր սոցիալական ծրագրերում, աշխատատեղերի կրճատում չի եղել, աշխատավարձերը չեն նվազեցրել, հակառակ հանրապետության շատ ընկերությունների: Բավականաչափ ներդրումներ են կատարվել նաեւ անվտանգության եւ աշխատակիցների զարգացման ուղղությամբ: Ընկերության տնօրենը կարեւոր ձեռքբերում համարեց նաեւ այն, որ պաշտոնավարումը ստանձնելու պահին ընկերությունում աշխատում էր 26 օտարերկրացի, հիմնականում ղեկավար պաշտոններ զբաղեցնելով, իսկ այժմ բոլոր տնօրենները հիմնականում տեղացիներ են:
«ԴՓՄԿ» ընկերության վերջին ներդրումը Կապանի թիվ 7 ՆՈՒՀ-ի պատուհանների եւ դռների փոխումն է, որի համար ընկերությունը տրամադրել է 14.5 մլն դրամ:
Հրաչ Ջաբրայանը շնորհակալություն հայտնեց իր աշխատակիցներին, այն հասարակական կազմակերպություններին, մարզային ու քաղաքային իշխանության այն ներկայացուցիչներին, անհատներին, ովքեր այս տարիներին համագործակցել են ընկերության հետ՝ ի շահ քաղաքի զարգացման: Նա հավաստիացրեց, որ իր անձնական ներդրումները քաղաքում դեռեւս կշարունակվեն՝ ուշադրության կենտրոնում պահելով հատկապես քաղաքի մանկապարտեզները, դպրոցները, սոցիալապես անապահով, զոհված ազատամարտիկների ու պատերազմում վիրավորվածների ընտանիքները:
Թափանցիկ գործելակերպի եւ արդյունավետ համագործակցության համար շնորհակալություն հայտնեցին ««Ծիածան» առաջնորդների կրթական կենտրոն» եւ «Կայուն զարգացում» հկ-ների նախագահներ Սուսաննա Մարտիրոսյանը եւ Արմեն Փարսադանյանը:
Լրագրողի այն հարցին, թե, այնուամենայնիվ, խոշոր ինչ ծրագրեր անավարտ մնացին, Հրաչ Ջաբրայանը պատասխանեց, որ ընկերությունը նախատեսում էր նոր մանկապարտեզ կառուցել քաղաքում, որի համար պատրաստ էր կատարել 150-200 մլն դրամի ներդրում, այնուհետեւ, որպես ընկերության գլխավոր տնօրեն, կապանցու նշանակում:
Ի դեպ, հանդիպմանը ներկա էր նաեւ նաեւ «Պոլիմեթալ»-ի ներկայացուցիչ Դմիտրի ՈՒշկովը, ով հավանաբար առաջիկա շաբաթվա ընթացքում կստանձնի ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը:
Դ.ՈՒշկովը հավաստիացրեց, որ պաշտոնը ստանձնելուց հետո միայն հանրությանը կներկայացնի իրենց ընկերության գործունեությունն ու առաջիկա անելիքները: