Արամ Օրբելյանը գտնում է, որ Քոչարյանի դեմ գործը բավարար մշակված չէ քննչական մարմինների կողմից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանը գտնում է, որ Քոչարյանի դեմ հարուցված քրեական գործը բավարար մշակված չէ քննչական մարմինների կողմից:
«Մենք չենք կարողանում հասկանալ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը: Ապացույցների մեջ էլ ուղղակի ապացույց չկա: Մինչև վերջ ես չեմ կարողանում հասկանալ մեղադրանքը, ինչ-որ փաստեր են նկարագրված, որից հետո ասում է՝ 300.1 հոդված, որը վերաբերում է Սահմանադրական կարգը տապալելուն: Այն արարքը, որը կատարել է, մենք չենք կարողանում հասկանալ: Ես հանցագործության հանցակազմի էլեմենտը չեմ կարողանում հասկանալ, որպեսզի կարողանանք անձին պաշտպանել կամ չպաշտպանել: Մինչև վերջ չեմ հասկանում՝ նա մեղադրվո՞ւմ է զորք օգտագործելու մեջ, մեղադրվո՞ւմ է արտակարգ իրավիճակ մտցնելու մեջ: Հստակ արարք, որը կարողանանք գնահատենք՝ հանցագործություն է, թե ոչ, չկա»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց Օրբելյանը՝ հավելելով, որ այս գործընթացը համարում է ապօրինի: