Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնում է Մոսկվա
Այսօր օրվա երրորդ կեսին Ռուսաստանի խորհրդարանի վերին պալատի` Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն կընդունի Հայաստանի Ազգային ժողովի խոսնակ Արարատ Միրզոյանին։ Այդ մասին նշված է Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի պաշտոնական կայքէջում։
Միրզոյանի ղեկավարած պատվիրակությունը Մոսկվա է ժամանում այսօր՝ եռօրյա աշխատանքային այցով։
Փետրվարի 27-ին նախատեսված է Միրզոյանի ելույթը Դաշնության խորհրդում։ Լինելու են նաև մշակութային միջոցառումներ, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի ղեկավարն ընդունելություն է կազմակերպելու ի պատիվ Հայաստանի Ազգային ժողովի խոսնակի։
Սա նորընտիր Ազգային ժողովի ղեկավարի առաջին այցն է արտերկիր։ Այցից այլ մանրամասներ չի հաղորդվում։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը հայտարարել էր, որ Միրզոյանը Մոսկվա է մեկնում Ռուսաստանի Դաշնության խորհրդի ղեկավարի հրավերով։
Միրզոյանի ղեկավարած պատվիրակության կազմում են Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը, պատգամավորներ Ռուբեն Ռուբինյանը, Միքայել Մելքումյանը, Վլադիմիր Վարդանյանը, Էդմոն Մարուքյան, Լիլիթ Մակունցը, Արման Աբովյանը և Անուշ Բեգոյանը։