Արդարադատության ոլորտում նվազագույնի հասցնելով սուբյեկտիվ գործոնի ազդեցությունը՝ կնվազեցվեն նաև կոռուպցիոն ռիսկերը. Գագիկ Հարությունյան
29.04.2019 16:12
Բարձրագույն դատական խորհրդում տեղի ունեցավ արդյունավետ արդարադատության երաշխավորման գերակա ուղղությունների շուրջ առաջին քննարկումը:
Այս մասին քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը:
«Այս նախաձեռնության իրացման արդյունքում տարեկան 800 մլն դրամի սահմաններում կունենանք կոմունիկացիոն ծախսերի կրճատման հնարավորություն: Այս ամենը շատ կարճ ժամանակահատվածում վերադարձվելու է և միաժամանակ ապահովելու է մեծ, նոր հնարավորություններ արդյունավետ արդարադատության համար: Բոլոր աշխատանքները, որոնք արտացոլված են որպես ռազմավարական ուղղություններ՝ ուղղված են մի շարք խնդիրների լուծմանը: Պետք է արդարադատության ոլորտում նվազագույնի հասցնել սուբյեկտիվ գործոնի ազդեցությունը, քանի որ դրա շնորհիվ կթուլացնենք կոռուպցիոն ռիսկերը»,- նշեց Հարությունյանը և հավելեց, որ այս բոլոր քայլերն ուղղված են արդյունավետ արդարադատությանը: