Արտակարգ դեպք Սյունիքի մարզում. Կապանի ոստիկանները «Դասուգ» ռեստորանային համալիրում կանխել են զինված «ռազբորկան»
02.06.2020 20:48
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ մայիսի 31-ին ոստիկանության Կապանի բաժնի ծառայողները կանխել են Սյունիքի մարզում զինված «ռազբորկան»:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, Կապանի ոստիկանները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Քաջարան քաղաքի բնակիչ, 53-ամյա Սենիկ Զ.-ի բնակարանից 2019 թ.-ի նոյեմբերի 19-ին Քաջարան քաղաքի բնակիչ, 39-ամյա Շանթ Թ.- ի կողմից կատարված առանձնապես խոշոր չափի գողության հետ կապված ֆինանսական հարցերի շուրջ պարզաբանումներ կատարելու նպատակով Կապան համայնքի Սյունիք բնակավայրի «Դասուգ» ռեստորանային համալիրի տարածքում պետք է հանդիպում տեղի ունենա Շանթ Թ.-ի, Սենիկ Զ.-ի, Գնել Ս.-ի և Մերուժան Ա.-ի միջև:
Ոստիկանները, իրականացնելով օպերատիվ տվյալները, դարանակալում և պարզում են նաև, որ «ռազբորկային» նրանք լինելու են Nissan Navara մակնիշի 588 ՏՏ 60 համարանիշի, Lexus մակնիշի 50 XZ 777 համարանիշի և Mitsubishi Pajero io մակնիշի 35 TZ 080 համարանիշի ավտոմեքենաներով և ավտոմեքենաներում էլ զենք է լինելու ու հնարավոր է՝ հարցերը չլուծվելու դեպքում գործի դրվի զենքը:
Ոստիկանները, երբ տեսնում են, որ արդեն «ռազբորկայի» մասնակիցները հավաքվել են մեկտեղ ու արդեն սկսվում են միմյանց մեջ պարզաբանումները, նշված անձանց բերման են ենթարկում ոստիկանության Կապանի բաժնի, որտեղ Սենիկ Զ.-ին պատկանող Lexus մակնիշի ավտոմեքենայի զննությամբ հետևի ձախ նստատեղից հայտնաբերվում է հրազեն, իսկ առջևի ուղևորի նստատեղից 17 հատ հրազենի փամփուշտ:
Սենիկ Զ.-ն ոստիկաններին հայտնում է, որ նշված հրազենը պատկանում է իրեն:
Փաստի առթիվ ոստիկանության Կապանի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում: