Արտակարգ դրության օրերին թույլատրելիից ավելի անձանցով երթևեկելու համար կազմվել է 73 արձանագրություն
ՀՀ-ում նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու նպատակով արտակարգ դրություն հայտարարելուց հետո ոստիկանությունը կազմել է 73 արձանագրություն՝ ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցներում սահմանված քանակից ավելի անձանցով երթևեկություն կազմակերպելու համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Հայկ Մհրյանը։
«Անկախ կորոնավիրուսի հետ կապված այս իրավիճակից, ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցները պետք է կատարեն սահմանված նստատեղերի պահանջը։ Մարտի 20-ից մեր կողմից ուժեղացված ծառայություն է սկսվել և այն շարունակական բնույթ է կրում։ Մարտի 20-ին մենք կազմել ենք 73 արձանագրություն ընդհանուր օգտագործման տրանսպորտային միջոցներում սահմանված քանակից ավելի անձանցով երթևեկություն կազմակերպելու համար»,- նշեց Մհրյանը։
Հայաստանում մարտի 23-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր քանակը 194 է: ՀՀ կառավարությունը Հայաստանում արտակարգ դրություն է հայտարարել: Արտակարգ դրությունը գործում է Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում 2020 թվականի մարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-ն: Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա ապաքինվել է և դուրս է գրվել: Մարտի 21-ին արձանագրվել է ապաքինման երկրորդ դեպքը։