Արցախի ներկայացուցչությունում ՔԿ-ն խուզարկություն է իրականացնում․ ինչ են փնտրում
Նժդեհ Իսկանդարյանը նշեց, որ ներկայացուցչությունում ավելի քան 10 քննիչ կա։
Արցախի ներկայացուցչությունում ՀՀ քննչական կոմիտեն խուզարկություն է իրականացնում։ Այս մասին Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասաց Արցախի պետնախարար Նժդեհ Իսկանդարյանը։
«Մոտ 1 ժամ է` խուզարկություն են իրականացնում։ Ներկայացել են, որ քննչական կոմիտեից են։ Փաստաթղթեր են փնտրում, գուցե իրենց օրակարգում այլ հարցեր էլ կան։ Այս պահին ներկայացուցչության 2-րդ հարկում են, տեղում ավելի քան 10 քննիչ կա։ Համակարգիչներն էլ են նայում, մի խոսքով ինչն իրենց հետաքրքրում է»,- նշեց Իսկանդարյանը։
Նա ընդգծեց՝ խուզարկության դատարանի որոշումը ցույց են տվել։ Արցախի պետնախարարը շեշտեց՝ այս պահին սպասում են, ու, եթե որևէ բան լինի, իրենք կհայտարարեն։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն էլ գրել է, որ Արցախի ներկայացուցչությունում, արցախցիների վերադարձին վերաբերվող խորհրդարանական լսումներից մեկ օր անց Քննչական կոմիտեն ներկայացուցչությունում խուզարկություններ է իրականացնում:
Sputnik Արմենիային ՔԿ-ից էլ հայտնեցին, որ քրեական վարույթի շրջանակում կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ։
Հավելենք, որ երեկ Գերմանիայում ելույթ ունենալով, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ադրբեջանին առաջարկել է զուգահեռաբար փակել Լեռնային Ղարաբաղ հայերի վերադարձի և այսպես կոչված «Արևմտյան Ադրբեջանի» թեմաները։