Արցախի պետական ինստիտուտները լուծարված չեն. Շահրամանյանը` երկրի պաշտոնյաներին
Արցախի Հանրապետության պետական ինստիտուտները լուծարված չեն։ Այս մասին Արցախի պաշտոնյաների հետ քննարկման ժամանակ ասել է երկրի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը։
«Սամվել Շահրամանյանն իր խոսքում անդրադարձել է վերջին շրջանում լայն քննարկում ստացած նախագահի՝ սեպտեմբերի 26-ի հրամանագրին։ Նա ընդգծել է` Արցախի Հանրապետության իրավական դաշտում գոյություն չունի փաստաթուղթ, որով նախատեսվում է լուծարել պետական ինստիտուտները»,– ասված է հաղորդագրությունում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է բռնի տեղահանումից հետո արցախցիների հիմնախնդիրներին առնչվող հարցեր, և դրանց լուծման ուղղությամբ առանձնացվել առաջարկություններ:
Արցախի նախագահը շեշտել է 2024 թվականին դրանք շարունակելու անհրաժեշտությունը, իսկ Ստեփանակերտի քաղաքապետին և շրջվարչակազմերի ղեկավարներին հանձնարարել շարունակել գույքագրել բռնի տեղահանված քաղաքացիների խնդիրներն ու պարբերաբար ներկայացնել կառավարությանը:
Հիշեցնենք, որ Արցախի պետական մարմինների ղեկավարները շարունակում են հասարակական հիմունքներով պաշտոնավարել։