Աշոտ Խաչատրյանը 60 տարեկան է. շնորհավորում ենք
Կան մարդիկ, որոնց ի վերուստ ուղենշված է դժվարին ճանապարհ, բայց որոնք չվարանելով՝ աներկյուղ են անցնում կյանքի համար բացված արահետը, քանզի բարությունը, հաստատակամությունը և սկզբունքայնությունն են նրանց ուղեկիցները։ Այդ անհատներից է Կապանի արվեստի պետական քոլեջի տնօրեն Աշոտ Վլադիկի Խաչատրյանը։
Սիրելի Աշոտ Վլադիկի, առասպելական աշխատասիրություն, բարձր պատասխանատվություն, բանիմացություն, ստեղծագործական միտք, անմնացորդ նվիրում, ստանձնած գործը հաղթական ավարտին հասցնելու պատվախնդրություն, - սա է Ձեր նկարագիրը։ Կարողանում եք համատեղել կազմակերպչական, մանկավարժական և, որպես թավջութակահար, կատարողական աշխատանքը՝ չթերանալով գործունեության ոչ մի ճակատում։
Աննկարագրելի է Ձեր ավանդը Կապանի արվեստի պետական քոլեջի կայացման գործում։ Ձեր անսպառ աշխատասիրությունը, անաչառ նվիրումը բազմիցս    գնահատել են ոչ միայն ուսանողները, ծնողներն ու գործընկերները, այլև պետական այրերն ու հասարակությունը։
Շնորհավորելով 60-ամյակի կապակցությամբ, մաղթում  ենք արևշատություն, երջանկություն, ցանկանում, որ միշտ ծփա Ձեր  մտահղացումների անափ օվկիանը, և կյանքի յուրաքանչյուր ակնթարթն իմաստավորված լինի  բարու և գեղեցիկի հաղթանակով։