Այսօր Արցախյան 3-րդ պատերազմի նահատակ Կիզիրանց Գարիկի հիշատակի օրն է
Ծնվել է 2000 թ. հունիսի 6-ին Գորիս քաղաքում, երկու տարեկանից ապրել է Մոսկվա քաղաքում, սովորել է Շոլկովո քաղաքի Ջանիբեկովի անվան թիվ 13 դպրոցում։ Դեռ մանկուց աչքի է ընկել բարձր առաջադիմությամբ ու կարգապահ պահվածքով։ 2009 թ. ընտանիքը տեղափոխվել է Հայաստան, ուսումը շարունակել է Երևանի Ղևոնդ Ալիշանի անվան թիվ 95 միջնակարգ դպրոցում։ Մասնակցել է թե՛ քաղաքային, թե՛ հանրապետական օլիմպիադաների, ստացել բազում պատվոգրեր։ Վայելում էր ուսուցիչների և շրջապատի սերն ու հարգանքը։ Հաճախում էր UCAN մոդելային դպրոց։ Դպրոցն ավարտելուց հետո ընդունվել է ՀԱՊՀ-ի տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ու էլեկտրոնիկայի բաժինը:
2019 թ. հուլիսի 15-ին զորակոչվել է բանակ, վեց ամիս ծառայել է Լուսակերտում, հետո որպես կրտսեր սերժանտ տեղափոխվել Մարտակերտի Հորաթաղի զորամաս:
Պպատերազմի առաջին օրից եղել է թեժ կետերում, եղել է հրետանու հաշվարկի հրամանատար, ճիշտ հաշվարկների ու հմտության շնորհիվ ոչնչացրել թշնամու  բազմաթիվ զինտեխնիկա ու կենդանի ուժ, մասնակցել է Մարտունու, Ճարտարի և Գիշիի թեժ մարտերին: 43 օրում 2000-ից ավել արկ էր կրակել: