Այսօր աշխատանքի պաշտպանության համաշխարհային օրն է
Աշխատավայրում առողջության պահպանումն ու աշխատանքային պայմանների շարունակական բարելավումը, աշխատանքի հետ կապված դժբախտ պատահարների կանխարգելումը մեր ընկերության կայուն զարգացման քաղաքականության գերակա ուղղություններից են։
Անվտանգային մշակույթի ներդրման բարդ ու պատասխանատու գործի առաջամարտիկները մեր արտադրական անվտանգության մասնագետներն են, որոնք իրենց ամենօրյա հետևողական աշխատանքով արձանագրում, վերլուծում ու գնահատում են արտադրական ռիսկերը, ձեռնարկում դրանք չեզոքացնելու կամ վերահսկելու միջոցներ։
Աշխատանքի պաշպանության համակարգի մաս են նաև ընկերության արագ արձագանքման լեռնափրկարարական ջոկատն ու առողջության պահպանման բաժինը։ Այս օղակների համար առաջնահերթ կարևոր է արտակարգ իրավիճակներում արդյունավետ գործելու բարձր պատրաստականությունը, որն ապահովելու համար կանոնավոր մարզումներ և վարժանքներ են անհրաժեշտ։ Նրանց ամենահաճախ ուղղվող մաղթանքն «անգործությունն» է, ինչին իրականում հնարավոր է հասնել միայն ամենօրյա հետևողական աշխատանքի արդյունքում։
Այս օրը առիթ է ևս մեկ անգամ վերլուծելու աշխատանքի անվտանգության ապահովման գործում արվածն ու անելիքը, աշխատանքի կազմակերպումն այնպես, որ մեր գործողությունները ոչ թե ուղղված լինեն տեղի ունեցած անցանկալի իրադարձության հետևանքները վերացնելուն, այլ՝ կանխարգելեն ցանկացած ռիսկային իրավիճակ։
Օրվա առթիվ աշխատանքի անվտանգության և առողջության պահպանման հարցերում առավել աչքի ընկած մի շարք աշխատողներ պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով։