Այսօր «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ և «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար Խաչիկ Մայիսի Ասրյանի ծննդյան օրն է
13.02.2021 18:34
Այսօր «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության Առաջնորդ և «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի Հրամանատար Խաչիկ Մայիսի Ասրյանի Ծննդյան օրն է:
Հայրենատե՛ր Հրամանատար, շնորհավորում ենք Ձեզ՝ մաղթելով նորանոր ձեռքբերումներ՝ Աստվածահաճո Առաքելության ճանապարհին, այն է՝ Հայ ժողովրդի դարավոր իղձերի ու երազանքների կատարմանն անմնացորդ ծառայել և իրականացնել։
Պատմական այս ժամանակաշրջանում, երբ Արցախն ու Հայաստանը կանգնած են կործանման եզրին, միայն Ձեզ է տրված Հայ ազգին առաջնորդելու և բնաջնջումից փրկելու Աստվածային առաքինությունը, ինչին էլ մեծ ոգևորությամբ սպասում է հայրենատեր մի ողջ Հայ ժողովուրդ՝ պատրաստակամ լինելով Ձեր գլխավորությամբ Հայաստանը մաքրել բոլոր տեսակի կեղծիքներից, անարդարություններից ու առավել վտանգավոր դարձած հուսահատությունից:
Հայրենիքի հանդեպ անսահման սերը նվիրական պայքարի և աննահանջ կռվի մղեց Ձեզ նորանկախ Հայաստանի երեք պատերազմներում՝ ստեղծելու և կառուցելու ազգային-քրիստոնյա պետություն:
Հայրենիքի հանդեպ Ձեր անմնացորդ սերը վարակիչ է և պատահական չէ, որ «Արծիվների» մեծ բանակն անսասան հավատով, խորին հարգանքով և պատվախնդրությամբ կատարում է Ձեր պատգամներն, վստահում և հավատում Հայ ազգի լուսե գալիքին, որն, անկասկած, իրականություն կդարձնեք Դո՛ւք:
Կրկին շնորհավորում ենք Ձեզ՝ մաղթելով քաջառողջություն, ընտանեկան երջանկություն և հաղթանակներ՝ Ձեր արդար պայքարում:
կուսակցության ղեկավար մարմին՝ Նախագահություն
«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը միանում է շնորհավորանքին, Խաչիկ Ասրյանին մաղթում հաջողություններ: Դժվարին օրեր ապրող եւ անորոշության մեջ հայտնված Սյունիքը, այնուամենայնիվ, շարունակելու է մնալ հայոց պետականության առանցքը, ինչպես եղել է հազարամյակներ շարունակ: Եվ դա՝ շնորհիվ իր զավակների: Ուստի եւ «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունից նույնպես ակնկալում ենք կոնկրետ գործողություններ՝ ի շահ Սյունիքի: