Ազգային street-art Գորիսում
Հունիսի 7-ին, ժամը` 11:00-ին Գորիսում առաջին անգամ կկազմակերպվի «Street-art»: Մաշտոցի 1 հասցեում գտնվող դալանը կնկարազարդվի Գորիս համայնքի ակտիվ երիտասարդների կողմից` ՄԵՆՔ երիտասարդական խմբի, Կանանց զարգացման «Ռեսուրս կենտրոն» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ: Տարածքը գտնվում է անշուք եւ անմխիթար վիճակում: Նախաձեռնության շրջանակներում երիտասարդները տարածքը կբարեկարգեն, կմաքրեն, ապա կնկարազարդեն դալանի պատերը` Զանգեզուրյան կոլորիտով:
Միջոցառմանը հրավիրված են մասնակցելու երիտասարդ երաժիշտներ, կլինեն նաեւ պարային կատարումներ: Նպատակն է խթանել նաեւ քաղաքացիների մասնակցությունը եւ հետաքրքրությունը:
CAUCULT-ը միջազգային, միջմշակութային ծրագիր է, որը խթանում է Հարավային Կովկասում էթնիկ, կրոնական եւ մշակութային բազմազանությանը նպաստող նախաձեռնությունները: Ծրագրի նպատակն է բացահայտել Կովկասում մշակութային բազմազանությունը՝ որպես տարածաշրջանում առաջընթացի եւ բարգավաճ զարգացման կարեւոր նախապայման:
Ծրագրով նախատեսված է բացահայտել, ուսուցանել եւ հզորացնել մշակութային դերակատարների լայն եւ բազմազան ցանց՝ ծրագրում ներգրավված շրջաններում եւ երկրներում մշակութային զարգացումը խթանելու համար, ինչպես նաեւ աջակցել մշակությաին բազմազանության եւ միջմակութային երկխոսության ոլորտներում նոր ծրագրերի եւ քաղաքականությունների մշակմանը: CAUCULT-ը միջազգային ծրագիր է, որն իրականացվում է զուգահեռ Հայաստանում, Վրաստանում, Ադրբեջանում և համակարգվում ավստրիացի եւ լիտվացի գործընկերների կողմից: