Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կկատարի Հակոբ Արշակյանը
Այսօրվանից սկսած, մինչ ՀՀ նոր նախագահի ընտրությունը, Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես կկատարի Հակոբ Արշակյանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի բաժնից՝ նշելով.
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 6-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրության հրապարակման պահից մինչեւ նորընտիր Հանրապետության նախագահի կողմից պաշտոնի ստանձնումը Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները կկատարի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը:
Մինչև Հանրապետության նորընտիր նախագահի պաշտոնի ստանձնումը՝ Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարում է Ազգային ժողովի նախագահը: Ալեն Սիմոնյանի ժամանակավոր պաշտոնավարումը, այս փաստաթղթի ստորագրմամբ, մեկնարկել է այսօրվանից: