Ազգային ժողովը շարունակում է հերթական քառօրյա նիստը. ՈՒՂԻՂ
ՀՀ ազգային ժողովում շարունակվում է  հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հունիսի 19-ի  նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցրեր:
Պատգամավորները կքվեարկեն նախորդ օրը քննարկված մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ՝ «Գովազդի մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին և «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի եւ խաղատների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը, Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին , Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին,  «Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին , Հայաստանի Հանրապետության ջրային օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին, «Մի շարք վարչական իրավախախտումների եւ պետական տուրքի համար կիրառված տույժերի համաներման մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:
Օրակարգում է նաև Հարկային օրենսգրքի փոփոխությունների փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը: