Բակո Սահակյանը ՀՀ վարչապետ նշանակվելու առթիվ շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 14-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Արցախի Հանրապետության ժողովրդիիշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Հուսով եմորվերստանձնելով այս բարձր ու պատասխանատու պաշտոնըԴուք եւ Ձեր ղեկավարած կառավարությունը կշարունակեք անել հնարավորը Հայաստանի Հանրապետության զարգացմաներկրի ու ժողովրդի պաշտպանունակության ու անվտանգության համակարգի զորացմանտնտեսական առաջընթացի ապահովմանՀայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Համոզված եմոր կձեռնարկվեն բոլոր անհրաժեշտ միջոցները համատեղ ուժերով հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության աստիճանը շարունակաբար բարձրացնելու եւ համընդհանուր խնդիրները լուծելու ուղղությամբ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում խաղաղությունքաջառողջությունմեծագույն հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ»։