Բաքվի ու Երևանի միջև սրացումը բարդացնում է ապաշրջափակման ուղղությամբ աշխատանքը․ Օվերչուկ
Հարավային Կովկասում տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման շուրջ եռակողմ աշխատանքային խմբի բանակցությունները շարունակվում են, սակայն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սրումը բացասաբար է անդրադառնում այդ աշխատանքների վրա։ Այս մասին Արևելյան տնտեսական ֆորումի շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Իհարկե, ցանկացած սրացում միշտ բացասաբար է անդրադառնում մեր աշխատանքի վրա, հետ է պահում, ժամանակ է անցնում, մինչև կրկին վերադառնում ենք ու սկսում աշխատել։ Բանակցությունները դադարեցված չեն, շարունակվում են»,-ասել  է Օվերչուկը։ Նրա խոսքով՝ ՌԴ-ի, Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների հաջորդ հանդիպումը տարածաշրջանում տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակման հարցով տեղի կունենա, երբ դրա համար պայմանները հասունանան։ Հավելենք, որ նման ձևաչափով վերջին հանդիպումը տեղի էր ունեցել հունիսի 2-ին։ Էմմա Չոբանյան