Բարի կամքի եւս մեկ դրսեւորում
Գրադարանների արդիականացման, համալրման և տեխնիկական հագեցվածության ապահովման ծրագրերը համայնքում շարունակվում են հետևողականորեն կյանքի կոչվել։
Այս անգամ սեփական նախաձեռնությամբ հանդես է եկել կապանցի գործարար Վահե Պետրոսյանը՝ ստանձնելով իր բնակության վայրի՝ Ռաֆայել Մինասյան թաղամասի գրադարանի ամբողջական վերանորոգումն ու կահավորումը։
Արդյունքում Ռաֆայել Մինասյան թաղամասի բնակիչները ևս կունենան ժամանակակից լուծումներով, հարմարավետ և տեխնիկապես հագեցած գրադարանային միջավայր։
Շաբաթօրյա այցի շրջանակում համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանն ու Վահե Պետրոսյանը անձամբ են հետևել գրադարանի շինարարության ընթացքին, քննարկել առաջիկա աշխատանքների մանրամասները։
Համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել գործարարին՝ բարի կամքի հիման վրա ցուցաբերած աջակցության համար և ընդգծել, որ նման նախաձեռնությունները կարող են ոգևորող և ընդօրինակման արժանի քայլ լինել մեր համայնքի մյուս գործարարների համար ևս։