Բավարարված չեմ հանդիպումիվ. ակտիվիստները` ԿԽՄԿ-ի ղեկավարի հետ հանդիպումից հետո
Բավարաված չեմ հանդիպումից, իմ կարծիքն այն է, որ իրենք սասում էին՝  սա մեր հնարավորության սահմանում չէ»,- Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Թիերի Ռիբոյի հետ հանդիպումից հետո ասաց կազմակերպության մոտ ակցիա անող երիտասարդներից մեկը։
Նա նշեց, որ ասում էին՝ եթե հանրային ոևէ բան հնչեցնեն, աեշվելի կվնասեն իրավիճակին։
«Բայց այս դեպքում մենք այլևս կորցնելու բան չունենք։  Մեր հայրենակիցներն այնտեղ սովի են մատվում, տեղաշարժի տարրական պայմաններից զուրկի են, մենք այստեղ մեր ընտանիքներից կտրված ենք։ Ի՞նչ հայտարարություն պետք է անեն, որ վնասի մեզ։ Ինչքան հնարավոր է, մեզ վնասել են»,- ասաց երիտասարդը։
Նա նշեց, որ իրենք չեն դադարեցելու ճնշումները մինչև առարկայական արդյունքի չհասնեն։
«Այսպես այլևս հնարավոր չէ։ Այսօր Վագիֆ Խաչատրյանն է, վաղը կարող են լինել մեր տատիկներն ու պապիկները,»,- ասաց արցախցի երիտասարդը։
Հիշեցնենք, որ Երևանում սովորող արցախցի տասնյակ ուսանողներ վաղ առավոտից փակել էին ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի մուտքը և պահանջում են հանդիպում կառույցի ղեկավարության հետ, գրում է Panorama.am-ը: