Բայրամովը և Լավրովը քննարկել են Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
Ուրբաթ օրը՝ հունիսի 17-ին, հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Այս մասին ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Զրույցի ընթացքում արտաքին հարաբերությունների գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր՝ փետրվարի 22-ին ամենաբարձր մակարդակով ստորագրված Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների կատարման համատեքստում։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային մի շարք հարցերի շուրջ։ Զրույցի հիմնական թեմաներից մեկը եղել է Ռուսաստանի միջնորդությամբ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։ Քննարկվել է Մոսկվայի միջնորդությամբ Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը։
Քննարկումը կշարունակվի հունիսի 23-24-ը Սերգեյ Լավրովի Բաքու կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում, հայտնում է ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։