Բոլորս ապրում ենք բարդ ժամանակներ. Նիկոլ Փաշինյանի խոսքը՝ ԵԱՏՄ տեսակոնֆերանսի ժամանակ (տեսանյութ)
10.04.2020 12:41
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել խոսքով՝ ԵԱՏՄ տեսակոնֆերանսի ժամանակ: Նիստն անցկացվում է հեռակա, քանի որ կորոնավիրուսի պատճառով հանդիպումը հնարավոր չէ:
ՀՀ վարչապետը նշեց, որ բոլորն են հիմա ապրում բարդ ժամանակներ: Նա ներկայացրեց կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում, խոսեց արտակարգ դրության եւ դրա հետեւանքների մասին, նաեւ շնորհակալություն հայտնեց ռուսական կողմին՝ չվերթների առումո աջակցության համար:
Դատապարտելի է բեռնափոխադրումների վրա կիրառվող սահմանափակումները ԵԱՏՄ տարածքում՝ նույնիսկ համաճարակի պայմաններում:  Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ հարկավոր է աջակցել միմյանց՝ համաճարակի տնտեսական հետեւանքների չեզոքացման գործում:  Իր խոսքը վարչապետը եզրափակեց՝ նշելով, որ Հայաստանը պատրաստակամ է աշնանը հյուրընկալել ԵԱՏՄ միջխորհրդի հերթական նիստը՝ հուսալով, որ մինչ այդ կորոնավիրուսի համաճարակը հաղթահարված կլինի: