Բյուջեի 62 մլն դրամ ավելցուկի մի մասով զինվորների և ուսուցիչների աշխատավարձը կբարձրանա. ինչպես ծախսել մնացածը
Շուրջ 62 միլիարդ դրամի գերակատարում ենք սպասում, ավելի ճիշտ՝ վստահ ենք, որ այդքանով կգերակատարենք մեր բյուջեի եկամտային մասը:
Այսպես սկսեց իր խոսքը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը  բյուջետային հավելյալ միջոցների բաշխման վերաբերյալ խորհրդակցության ժամանակ:
Շարունակելով, վարչապետը նշեց, որ այժմ  կա  խնդիր՝  քննարկել, հասկանալ,  թե ինչպես պետք է տեղաբաշխվեն այդ հավելյալ միջոցները:
«Այդ գումարներից 7 միլիարդ դրամ կհատկացվի ճանապարհաշինության ծրագրերին, մենք պայմանավորվել ենք, որ զինվորականների եւ ոււսուցիչների աշխատավարձերը այս տարի պետք է բարձրացնենք, դրա համար հարկավոր կլինի 3,5 միլիարդ դրամ: ՙ
Մեզ մնում է մնացած մասով հասկանալ, խոսքը 45 միլիարդ դրամի մասին է, որը մենք պետք է ճիշտ որոշմամբ հասկանանք ինչպես ծախսել:
Այս տարի մենք ՀՆԱ-ի 1 տոկոսի աճ ունենք, ինչը շատ հուսադրող ցուցանիշ է եւ նշանակում է, որ մենք կհասնենք այն ցուցանիշներին, որին ձգտում ենք:
Տնտեսագետները մեզ խորհուրդ են տալիս եւ շատերի կարծիքն այն է, որ այս միջոցները պետք է ծախսվեն այնպես, որ տնտեսությանը խթանող ծախսեր փակվեն»,-եզրափակեց վարչապետը՝ հավելելով, որ ծախսերի մասով պետք է իսկապես ճիշտ որոշում կարողանան կայացնել: