Ճանապարհային նշանները գողանում են և օգտագործում որպես թոնրի կափարիչ. Նախարարը դիմում է քաղաքացիների օգնությանը
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը քաղաքացիներին խնդրում է օգնել մի խնդրի լուծման հարցում:
Այսօր՝ փետրվարի 15-ին, կառավարության նիստի ժամանակ նախարարը հայտարարեց, որ Երևանից մինչև Իրանի սահման մոտ 4000 ճանապարհային նշան պետք է տեղադրել և արդեն այդ նախագիծը մոտենում է ավարտին: Արշակյանը նշեց, որ քաղաքացիները գողանում են տեղադրված նոր նշանները և դրանք ծառայում են որպես թոնրի կափարիչ, հողօգտագործման և ձնամաքրման բահ և այլն:
Նախարար Արշակյանը հայտարարեց, որ այդ նշանները տեղադրվում է պետության միջոցներով և ծառայում են անվտանգություն ապահովելուն, դրա համար պետք չէ անպատասխան քայլերի գնալ՝ գողանալով դրանք:
Նախագիծն արժե մոտ 1 միլիոն դոլար:
Վարչապետ Փաշինյանն իր հերթին ասաց, որ ՀՀ քաղաքացիներն իրենց տնտեսական վարքագիծը պետք է փոխեն, վնաս չհասցնեն, քանի որ այդ նշանները եթե գողացվեն, նորերը պետք է տեղադրվեն, ինչի համար գումար է պետք, այնինչ այդ գումարը կարելի է ծախսել բնակարաններ կառուցելու և այլնի վրա: