Ճանապարհի մի հատվածն անցնում է ադրբեջանցիներին, գյուղը ռուսների հսկողության տակ է. Որոտանի համայնքապետ
Ռուսական բանակն այս պահին «պոստ» է դրել, դրոշը դրել, կանգնել է: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Սյունիք մարզի Որոտան համայնքի գյուղապետ Օհանջանյան Սուրիկը:
«Ադրբեջանցիները մեր տարածքից մի մետրից տասը մետր են հեռու, եթե GPS-ով էլ գծել են, մենք ճանապարհի տակն ենք, իրենք էլ վերևն են, տեղ կա, որ ճանապարհն էլ իրենցն է դառնում»,- ասաց նա և նշեց, որ մի ճանապարհի հատված կա, որն անցնում է ադրբեջանցիներին:
«Իմ եղբոր օբյեկտների տարածքում էլ ռուսներն են: Հիմա Որոտանը ռուս խաղաղապահների հսկողության տակ է, իրենք հսկում են արդեն»,-ասաց նա:
Չնայած դրան` նա նշեց, որ բնակչությունը մարտական է տրամադրված: «Մենք միշտ մարտական ենք, ոչ մի խնդիր չունենք, կանգնած ենք, չենք հեռանալու, հակառակը՝ մտածում ենք առաջ գնալ: Թող մեր վերադասը մտածի՝ ինչ պետք է անենք մենք, մենք մտածելու բան չունենք, ոչ մեկս էլ գյուղից դուրս չենք գալու»,-ասաց նա: