Չորս հոգի կասկածվում են 38-ամյա կապանցի Էդգար Ա.–ին սպանելու մեջ
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Սիմոն Հարությունյանի որոշմամբ ստեղծված քննչական խմբի ղեկավար, նույն քննչական բաժնի հատկապես կարեւոր գործերով ավագ քննիչ Արտակ Հախինյանի որոշմամբ ձերբակալվել են Երեւանի բնակիչ, 54-ամյա Ջանիկ Վ.-ն, Հրազդան քաղաքի բնակիչ, 31-ամյա Արմեն Ու.-ն, առանց բնակության վայրի 35-ամյա Սամվել Պ.-ն եւ Արագածոտնի մարզի բնակիչ, 28 ամյա Թաթուլ Մ.-ն: SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ վերջիններս կասկածվում են Կապան քաղաքի բնակիչ, այս տարվա մարտի 7-ից որպես անհայտ կորած, 38-ամյա Էդգար Ա.-ին սպանելու մեջ: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ մարտի 10-ին ոստիկանության Շենգավիթի բաժին է դիմել Սաթինե Բ.-ն եւ հայտնել, որ մարտի 7-ին՝ երեկոյան, եղբայրը՝ Էդգար Ա.-ն, Երեւան քաղաքի Գործարանային մետրոյի մոտակայքից անհայտ կորել է:
Նույն օրը ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի, ոստիկանության Շենգավթի, Մալաթիայի եւ կենտրոնական բաժինների քրեական հետախուզության բաժանմունքների ծառայողները սկսել են որոնողական աշխատանքներ եւ մարտի 19-ին Էդգար Ա.-ին սպանելու կասկածանքով նշված անձինք բերման են ենթարկվել ոստիկանության կենտրոնական բաժին, որտեղ նրանցից մեկը խոստովանել է, թե ինչպես է տեղի ունեցել դեպքը:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիճաբանությունը տեղի է ունեցել Սուրբ Սարգիս եկեղեցու հարեւանությամբ գտնվող Հրազդանի կիրճում, որից հետո Էդգար Ա.-ի դին նետել են գետը եւ այսօր Երեւանյան լճում հայտնաբերվել է այն: