Դավիթ Բեկ գյուղի մանկապարտեզը՝ նորոգված ու ավելի հարմարավետ
Հոկտեմբերի 9-ին սահմանամերձ Դավիթ Բեկ գյուղական բնակավայրում տեղի է ունեցել գյուղի մանկապարտեզի վերաբացման արարողությունը, որին ներկա է գտնվել նաև Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը: Համայնքի ղեկավարը տնօրենի ուղեկցությամբ շրջել է մանկապարտեզի խմբասենյակներում, ծանոթացել շենքային, գույքային և ուսումնադաստիարակչական պայմաններին: Տնօրենի ներկայացմամբ՝ մանկապարտեզում կեցության, ուսումնառության ու ստեղծագործական ձիրքերի զարգացման համար ստեղծվել են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները:
Անճանաչելիորեն փոխված նախադպրոցական այս կառույցը հոկտեմբերի 1-ից արդեն իսկ իր տանիքի ներքո է համախմբում 14 նախադպրոցականների և առավել գեղեցիկ ու հարմարավետ պայմաններում կազմակերպում նրանց կրթությունն ու հանգիստը:
Մանկապարտեզն ամբողջովին կահավորվել է «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության աջակցությամբ, իսկ անհրաժեշտ կենցաղային և գրասենյակային պարագաններով ապահովվել՝ համայնքի միջոցներով:
Մանկապարտեզի վերանորոգումն ու վերակառուցումը իրականություն է դարձել համայնք-պետություն համագործակցության արդյունքում: