«ԶՊՄԿ» ՓԲԸ-ում ծանր ու դժվար աշխատանք կատարող, քարից, հողից հաց քամող բանվոր դասակարգը երբեք չի ստացել այն աշխատավարձը, որը նախատեսված էր...
Քաջարան քաղաքում չկա մի մարդ, ով առողջական խնդիրներ չունենա, անկախ տարիքից՝ մարդիկ ամեն օր ապրում են մի բնակավայրում, որտեղ օդը կեղտոտ է, մարդկանց առողջական վիճակն էլ խիստ վտանգված, տարեցտարի շատանում են մահացության դեպքերը, ովքեր հենց ծանր աշխատանք կատարելիս են մահանում, էլ չեմ խոսում ֆաբրիկայի մասին, որտեղ ծանր օդից անգամ մեկ րոպե չես կարող կանգնել, բայց մարդիկ ստիպված տարիներ շարունակ աշխատել են, աշխատում են, այլընտրանք չունեն, միակ հաց վաստակելու միջոցը կոմբինատն է, իսկ որոշ թալանչիների համար միևնույնն է բանվոր դասակարգի մասին մտածելը։
Մաքսիմ Հակոբյանի օրոք ամեն ինչ այլ էր, կարգուկանոն կար, բանվորների շահերը պաշտպանել կար, ներկայիս մաֆիան չկար, այնքան բան կա գրելու, որ չգիտես, թե որտեղից սկսես… Անհամբեր սպասում եմ ստուգումների և հետաքննության արդյունքներին:
Արուսիկ Պապյան
Հ.Գ Ի պատասխան Արթուր Բաղդասարյանին ուղարկված դիմում-գրության, տեղեկացնում ենք, որ ՕԵԿ նախագահն այս խնդրին կանդրադառնա ֆեյսբուքյան՝ իր հերթական ուղիղ ասուլիսի ժամանակ, որը նախանշված է հուլիսի 24-ին: