Դպրոցներում ու բուհերում դասերը չեղարկվել են, մի մասում հեռավար են անցկացվում
Եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով այսօր ուսումնական հաստատությունների մի մասը հեռավար կաշխատի, մյուս մասում էլ դասերը չեղարկվել են:
ԵՊՀ-ի ռեկտոր Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ այսօր դասերը կանցկացվեն հեռավար ձևաչափով։
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը հայտնել է, որ բժշկական համալսարանի դասապրոցեսն ու քննությունները չեղարկվել են.
«Փետրվարի 21-ին նախատեսված քննությունները կտեղափոխվեն փետրվարի 24-ին, իսկ բաց թողնված դասերը կլրացվեն հաջորդ շաբաթվա ընթացքում»,-գրել է Մուրադյանը։
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտնել է, որ եղանակային պայմանների և այսօր սպասվող տեղումների պատճառով դպրոցներում դասերը հետաձգվում են՝ կիսամյակի ընթացքում լրացնելու պայմանով.
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ բոլոր գործատուներին հորդորել է հնարավորության դեպքում աշխատանքը կազմակերպել հեռավար: Նա հայտնել է, որ այսօր սպասվում են ամենաառատ ձյան տեղումները:
Փետրվարի 20-ին Երևանում 10 ժամվա ընթացքում տեղացել է 15մմ ինտենսիվ ձյուն, ինչը հավասար է կես ամսվա նորմային: Այս մասին հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Առատ ձյան տեղումների պատճառով երեկ մայրաքաղաքի երթևեկությունը կաթվածահար էր եղել: Սառած ճանապարհների պատճառով ավտոբուսների վարորդները հրաժարվում էին շարունակել երթևեկությունը և ուղևորներին իջեցնում էին: