«Դուք նախկի՞ն եք, ներկա՞ն, թե՞ ապագան», «ես ԿԸՀ նախագահն եմ». Մուկուչյանը՝ Աննա Մկրտչյանին
Խորհրդարանում այսօր քննարկվում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի մասին հաղորդումը։
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը, դիմելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանին, նշեց՝ նախընտրական ողջ ժամանակահատվածում պրոֆիլակտիկ այցեր, զրույցներ էին իրականացվում մի շարք քաղաքական ուժերի հետ, սակայն իշխող ուժի հետ այդպիսի այցեր չեն իրականացվել:
«Ձեզ չի՞ անհանգստացրել այս հանգամանքը, թե ինչո՞ւ համատարած չի այդ պրոֆիլակտիկան»,- հետաքրքրվեց պատգամավորը:
Պատգամավորը խնդրեց Տիգրան Մուկուչյանին մեկ այլ հարցի էլ պատասխանել.
«Ո՞ր ընտրություններն են, ի վերջո, կեղծվել, որովհետև դահլիճի տարբեր հատվածներում նստած մարդիկ կասկածներ ունեն դրա հետ կապված, որ մենք, ի վերջո, հասկանանք՝ դուք նախկի՞ն եք, ներկա՞ն եք, թե՞ արդեն եկած ապագան եք»,- ասաց պատգամավորը:
«Ես ԿԸՀ նախագահն եմ»,- ի պատասխան Աննա Մկրտչյանի հարցի՝ ասաց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Մուկուչյանը, պատասխանելով նույն խմբակցության մեկ այլ պատգամավորի՝ Հայկ Մամիջանյանի հարցին, որը վերաբերում էր ընտրախախտումներին, շեշտեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում անցկացված բոլոր ընտրությունները համապատասխանել են Ընտրական օրենսգրքի պահանջներին:
«Բոլոր ընտրությունների հետ կապված էլ իմ կարծիքը ներկայացրել եմ: Այս դահլիճում տարբեր թվականներին համապետական ընտրություններից հետո, ինչու չէ, նաև ՏԻՄ ընտրություններից հետո ներկայացվել են նմանատիպ տարբեր գնահատականներ, և մեր մոտեցումը եղել է հետևյալը՝ իմ կարծիքով՝ իրականացված ընտրությունները համապատասխանել են Ընտրական օրենսգրքի պահանջներին»,- ասաց Մուկուչյանը: