ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետը երիտասարդակլան գիտաժողովով նշել է հիմնադրման 14-ամյակը
ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի ուսանողական գիտական ընկերությունը «ISTC - Innovative Solutions and Technologies Center»-ում այսօր կազմակերպել էր ամենամյա երիտասարդական գիտաժողով՝ նվիրված ֆակուլտետի հիմնադրման 14-ամյակին:
Ինչպես  տեղեկացրին Երևանի պետական համալսարանից, գիտաժողովի մեկնարկը հայտարարեց ֆակուլտետի ՈՒԳԸ նախագահ Շուշաննա Հարությունյանը՝ շնորհավորելով ֆակուլտետի 14-ամյակն ու հույս հայտնելով, որ գիտաժողովը դառնալու է մասնագիտական քննարկման ու համագործակցության հարթակ երիտասարդ հետազոտողների համար:
Նա նշեց, որ գիտաժողովը երիտասարդ հետազոտողներին հնարավորություն է տալիս ակադեմիական լսարանին ներկայացնելու իրենց հետազոտական աշխատանքի արդյունքները, զարգացնելու գիտական աշխատանք կատարելու հմտությունները:
Շուշաննա Հարությունյանը նշեց նաև, որ այս տարի գրանցվել է 32 զեկուցող: Այս տարի նախատեսվում են մի շարք մրցանակներ ամբիոնների և Սոցիալական աշխատանքի ասոցիացիայի կողմից, ինչպես նաև սահմանվում է ֆակուլտետի մրցանակ, որին արժանանալու է մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից ընտրված զեկուցողը:
Ներկաներին ողջունեց և արգասաբեր աշխատանք մաղթեց Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի դեկան Արթուր Մկրտիչյանը՝ նշելով, որ որոշվել է ֆակուլտետի 14-ամյակը ավելի համեստ նշել՝ նախապատրաստվելով հաջորդ տարի ԵՊՀ 100-ամյակի շրջանակում Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի հիմնադրման 15-ամյակը նշելուն:
Գիտաժողովին զեկուցումներ ներկայացրին ուսանողներ ԵՊՀ-ից, ՎՊՀ-ից, ԿՈՒ Լյովեն համալսարանից, Բելգիայից: Ներկաների թվում էին ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ, ասպիրանտներ, սոցիոլոգիայով հետաքրքրված երիտասարդներ:
Գիտաժողովի հիմնական ուղղություններն են սոցիոլոգիան, սոցիալական աշխատանքը, կոնֆլիկտաբանությունը, հասարակայնության հետ կապերը, մարդկային ռեսուրսների կառավարումը:
Ֆակուլտետի մրցանակին արժանացած զեկուցողի անունը հայտարարվելու է վաղը: