Երբ բացակայում է կենցաղավարության տարրական կուլտուրան
Մարզկենտրոնի Շինարարների թաղամասից սկիզբ առնող եւ Գարեգին Նժդեհի հուշահամալիր հասնող հեղեղատարը ձմռան ամիսներին լցված էր շինարարական եւ կենցաղային աղբով (ավելի շուտ` առաջինով)։ Շուտով գարնանային հորդ անձրեւներ կլինեն, եւ անձրեւաջրերը հեղեղատարով հոսելու փոխարեն լցվելու են մոտակա անհատական շենքերի տնամերձերը, նաեւ վնասելու են Ներքին Վաչագան թաղամասի հողածածկ ճանապարհը` դժվարանցանելի դարձնելով մեքենաների երթեւեկությունը։
Նման վիճակը կանխելու համար դիմեցի, «Կապանի կոմունալ տնտեսություն» ՀՈԱԿ-ի ղեկավարությանը։ Հիմնարկի աշխատակիցներն օպերատիվ հեռացրին աղբը, ինչպես նաեւ տարածքում կատարեցին սանմաքրման աշխատանքներ։ Շնորհակալ եմ կոմունալ տնտեսության աշխատակիցներին` իմ խնդրանքին օպերատիվորեն արձագանքելու համար, ինչպես նաեւ անպատասխանատու բնակիչներին ուզում եմ հիշեցնել, որ հեղեղատարն աղբաման չէ, այն կառուցված է, որպեսզի այդտեղով հոսեն անձրեւից ու ձնհալքից առաջացած ջրերը եւ չվնասեն շրջակայքը։