Երկու հաջողակ շրջանավարտն էլ՝ նույն դպրոցից
Կապանի տարածաշրջանի հանրակրթական դպրոցների շրջանավարտների հանդիպավայրն օրվա երկրորդ կեսին՝ ժամը 15-ին, Գարեգին Նժդեհի հուշահամալիրն էր։ Տոնական օրվա առթիվ դպրոցն ավարտողներին, նրանց ուսուցիչներին և ծնողներին բարեմաղթանքի խոսքեր ասվեցին։ Այնուհետև սկսվեց շրջանավարտների շքերթը կարմիր գորգի վրայով։ Պարային կատարումներով հանդես եկան Կապան համայնքի դպրոցների ամենաակտիվ շրջանավարտները։ Այնուհետև օրվա խորհրդի առթիվ ներկաներին շնորհավորեց Կապան համայնքի ղեկավարի տեղակալ Մարատ Հարությունյանը։
Անցկացվեց արդեն ավանդական դարձած «Հաջողակ շրջանավարտ-2025» խաղարկությունը, որի հաղթողների համար մրցանակներ էր սահմանել Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը։ Այնպես եղավ, որ երկու հաջողակները Կապանի թիվ 2 ավագ դպրոցի շրջանավարտներ էին՝ Դավիթ Խաչատրյանը և Յանա Ղազարյանը։
Շրջանավարտներին երեկոյան սպասվում է տոնական համերգ և դիսկոտեկ։
Մնում է հավելել, որ մարզի հանրակրթական դպրոցներին այս ուստարում հրաժեշտ տվեց 1036 շրջանավարտ, հիմնական դպրոցին՝ 1612 աշակերտ։