Ես հորդորում եմ հարգարժան Մերուժան Սիմոնյանին՝ պատգամավորական մանդատից հրաժարականի դիմումը հետ վերցնել, սա ներկուսակցական խնդիր է. Ն. Զոհրաբյան
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան դաշինք» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը,  Tert.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով ԲՀԿ-ական պատգամավոր Մերուժան Սիմոնյանի` պատգամավորական մանդատից հրաժարականի դիմում ներկայացնելուն, հույս հայտնեց, որ Մերուժան Սիմոնյանը առաջիկա օրերին` յոթնօրյա ժամկետում, հետ կվերցնի իր դիմումը:
«Ես իրեն հորդորում եմ անպայմանորեն դա անել: Մերուժան Սիմոնյանը մեր լավ գործընկերն է, եւ շատ կարեւոր, հարգարժան գործընկեր: Ցանկացած կուսակցությունում կարող են լինել ներքին խնդիրներ, եւ ես կարծում եմ, որ պարոն Սիմոնյանի հետ քննարկելով` բոլոր խնդիրների ճիշտ եւ գրագետ լուծումը կարող ենք գտնել»,- ասաց նա եւ հորդորեց մեծ աղմուկ չսարքել:
Նաիրա Զոհրաբյանը հերքեց շրջանառվող տեղեկությունը, ըստ որի` Մերուժան Սիմոնյանը վիրավորված է, որ Սյունիքի մարզպետ ինքը չի նշանակվել, այլ նշանակվել է Սիսիանի պատասխանատու Աղասի Հակոբջանյանի փեսան, եւ նշեց, որ այդ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը:
«Մերուժան Սիմոնյանը երբեք որեւէ պաշտոնի համար կռիվ չի տվել, սա մի փոքր ներկուսակցական խնդիր է, եւ մենք այդ խնդիրը Մերուժան Սիմոնյանի հետ կլուծենք»,- ասաց նա եւ նշեց, որ ներկուսակցական բոլոր խնդիրները չպետք է դառնան մամուլի հրապարակման առարկա: