Եթե դա է խաղի կանոնը, բոլորս հագնենք կամուֆլյաժներ և իրականացնենք հեղափոխության ինչ-որ մի անհասկանալի փուլ. Զոհրաբյան
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր, Երևանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը ընտրարշավից տպավորություն ունի, թե սկսել է հեղափոխության երկրորդ գործընթացը։
«Երբ հայտարարվում է, թե մենք սպիտակ ենք, մնացածը՝ սև, ես կարծում եմ, որ այդ հայտարարությունները պետք է լինեն հասցեական, որպեսզի մենք հասկանանք, թե ով է սևը։ Ինձ համար իմ երկրում չկան սևեր ու սպիտակներ, և տպավորություն է, թե մենք ոչ թե Երևանի ավագանու ընտրություններին ենք մասնակցում, այլ ականատես ենք լինում հեղափոխական հերթական մոբիլիզացիայի», – այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Նաիրա Զոհրաբյանը՝ մեկնաբանելով Դավթաշենում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը, փոխանցում է «Այսօր»-ը:
Պատգամավորի կարծիքով՝ անհավասար իրավիճակ է ստեղծվել՝ ինքը երևանցուն ներկայացնում է խնդիրների լուծման ծրագրեր, բայց դրան զուգահեռ հարթակում հեղափոխական կոչեր են հնչում։
Թեկնածուի խոսքով՝ նման քարոզչություն չի կարող լինել և այսպես շարունակվելու դեպքում պետք է «Երևանի ավագանու ընտրություններ» անվանումը դնել մի կողմ ու հայտարարել մրցույթ, հագնել կամուֆլյաժ և գնալ դեպի հեղափոխություն։
«Ձեր իրավական գործընթացները իրականացրեք իրավական կոնտեքստում, բայց ոչ ավագանու քարոզարշավի կոնտեքստում։ Եթե դա է խաղի կանոնը, բոլորս հագնենք կամուֆլյաժներ և իրականացնենք հեղափոխության ինչ-որ մի անհասկանալի փուլ։ Միայն մեզ պետք է մեր գործընկերները հստակ ասեն, թե ովքեր են այդ սև ուժերը», – հայտարարեց Զոհրաբյանը։