Ֆուտբոլ խաղում են ոչ թե մարմնով, ոչ թե ոտքերով, այլ`գլխով. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ, Լոնդոնի«Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոսել է աշխարհի առաջնության, իր փոքրիկ կրկնօրինակ խաղալիքի եւ այլ թեմաների մասին:
«Մեծ սիրով կհետեւեի աշխարհի առաջնության եզրափակիչին, սակայն այդ օրերին «Արսենալ»-ը հավաք ունի Սինգապուրում, եւ ես թիմի հետ պետք է լինեմ: Կուզենայի աշխարհի այս առաջնությունում գեղեցիկ խաղ տեսնել` հարձակողական ոճով է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` rsport.ria.ru-ի հետ զրույցում ասել է Մխիթարյանը:
Հայ կիսապաշտպանը խոսել է նաեւ իր նոր խաղալիքի` «MickyToy»-ի մասին` մասնավորապես փաստելով, որ Հայաստանում շատ երեխաներ ուզում են տեսնել իրեն, սակայն դա անհնար է, իսկ հիմա նրանք հնարավորություն ունեն խաղալու իր հետ:
«Ֆուտբոլ խաղում են ոչ թե մարմնով, ոչ թե ոտքերով, այլ` գլխով: Կարեւորն է այն, թե որքան արագ ես դու մարզադաշտում: Մարդիկ կարող են բնությունից հաղթանդամ լինել, սակայն եթե գլուխդ դատարկ է, ապա կարիք չկա անգամ ֆուտբոլ խաղալու մասին մտածել»,-համեմատելով Խավիին եւ Ռոնալդուին՝ ասել է Մխիթարյանը: Վերջինս կարծում է, որ երկու ֆուտբոլիստները տարբեր են, եւ նրանց համեմատելը դժվար է: