Գագիկ Ծառուկյանի տարօրինակ այցը Սյունիք Օրերս Գագիկ Ծառուկյանն այցելել էր Սյունիքի մարզ
Բոլորն ակնկալում էին, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդը նախևառաջ կհանդիպի Սյունիքի նորանշանակ մարզպետ Կարեն Համբարձումյանին: Որքան էլ զարմանալի թվա, վերջինս չի եղել կուսակցության լիդերին դիմավորողների շարքում, իսկ երեկոյան իրեն հրավիրել են ճաշկերույթի և հայտնել, որ Մերուժան Սիմոնյանն է մարզում առաջին դեմքը, և որ նրա տղան է ստանալու կուսակցության աջակցությունը Կապանի համայնքապետի ընտրություններում, ներկա համայնքապետի հրաժարականից հետո: Այս ամենը կարող էր համարվել ներկուսակցական խաղ և մեծ հաշվով չհետաքրքեր լայն հանրությանը, սակայն… Ըստ մեզ հասած լուրերի՝ Կապանում և Սյունիքում բազմիցս վարկաբեկված Մերուժան Սիմոնյանն իր շրջապատում խոստացել է, որ մի քանի ամիս հետո Սյունիքը կունենա նոր մարզպետ: Այս նպատակն իրագործելու համար, ի թիվս այլ գործողությունների, Մերուժան Սիմոնյանն իր կողքին է բևեռում կրիմինալ աշխարհի ներկայացուցիչների, ինչիսին, օրինակ, Ճակատենցի Գագոն է, ով նույնպես Գագիկ Ծառուկյանին դիմավորողների շարքում էր: Գագիկ Ծառուկյանն իր կուսակցության վառ ներկայացուցիչ Կարեն Համբարձումյանի նշանակումից ի վեր առաջին մարզային այցի շրջանակներում մարզի ղեկավարի հետ հանդիպելու փոխարեն սեղան է նստում կուսակցությունը խայտառակ կերպով լքած Մերուժան Սիմոնյանի և նույնիսկ գողական շրջանակներում ոչ միանշանակ հեղինակություն ունեցող Ճակատենցու հետ: Սա նսեմացնում է մարզպետին, քանի որ շատերի մոտ այն համոզումը կա, որ Կարեն Համբարձումյանն այն մարդն է, ով եկել է բարձրացնելու սյունեցու պատիվը, որը տարիներ շարունակ գցել են ՀՀԿ-ականները, «մերուժներն» ու «ճակատենցիները»:
Նյութի աղբյուրը` Yelaket.am
«Սյունյաց երկիր»-ը առաջիկայում իր նկատառումները կարտահայտի Գագիկ Ծառուկյանի սյունիքյան այցի վերաբերյալ: