Գազատարի պատճառով ոռոգման ջրի հետ կապված որևէ խնդիր չկա. Սյունիքի մարզպետ
Հունիսի 14-ին  Ազատություն ռադիոկայանի «ֆեյսբուքյան ասուլիսի» հաղորդման հյուրն էր Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Ֆեյսբուքյան օգտատեր Անահիտ Աղամալյանը  դիմելով նախարարին նշել էր, որ  Սյունիքի մարզի Մեղրու տարածաշրջանում կա 10 հազար հա սեփականաշնորհված հողատարածք, որն հանդիսանում է տարածաշրջանի մարդկանց ապրուստի միջոցը:«Շուրջ 5-6 տարի հնարավոր չէ ոռոգել այդ հողատարածքները, քանի որ Իրան-Հայաստան գազատարի անցկացման ժամանակ քանդվել է  ջրի հունը, չնայած Մեղրու տարածաշրջանը դեռ գազաֆիկացված չէ: Շատ ենք դիմել նախորդ մարզպետին, սակայն արդյունք չկա: Խնդրում ենք ուսումնասիրել հարցն ու տալ համապատասխան հանձնարարականներ»,- նշել էր օգտատերը:
Պապիկյանն էլ նշել էր, որ խնդիրն ավելի պարզ դարձնելու համար համապատասխան հանձնարարականը կտա Սյունիքի  մարզպետին:«Նախարար Պապիկյանի հանձնարարականից հետո, կատարելով համապատասխան ճշտումները,  հասկանալի դարձավ, որ գազատարի պատճառով ոռոգման ջրի հետ կապված որևէ խնդիր չկա. գազատարի անվտանգության գոտում տեղակայված ոռոգովի հողակտորներ չկան։ Ես կգնամ և կփորձեմ անձամբ ուսումնասիրել տարածքը՝ քաղաքացիների մտահոգություններին լուծումներ տալու համար: Եթե քաղաքացին ունի ավելի հստակ փաստարկներ տվյալ կամ որևէ այլ խնդրի մասին, կարող է գալ մարզպետարան կամ զանգահարել, դիմել հուզող խնդրով, որը միանշանակ լուծման ուղի կստանա»,- Vesti.am-ի հետ զրույցում ասաց  Սյունիքի նորանշանակ մարզպետ Կարեն Համբարձումյանը: